Lato w teatrze po raz kolejny w Ciężkowicach

09.07.2020

“Mikroświaty” to tegoroczny projekt w ramach programu Lato w teatrze w Ciężkowicach. Warsztaty dla 14 dzieci z terenu gminy prowadzone będą przez aktorów jedynego w Polsce teatru cieni – Teatr Figur z Krakowa.

Zajęcia mają stworzyć przestrzeń i dać dzieciom narzędzia do przekazania swoich historii. To one zdecydują, o czym będzie przestawiana potem metodą etiud cieniowych opowieść.

Z Teatrem Figur realizujemy taką półkolonię artystyczną, czyli od godziny 9 do 15 dzieci przebywają w naszych obiektach. Najpierw będą wymyślać historie. To będzie teatr cieni, który następnie będzie miał swój finał w przedstawieniu w oknach naszego XIX-wiecznego ratusza na rynku. Będzie to historia podzielona na poszczególne okna, ekrany, drzwi – mówi Bogdan Krok, dyrektor Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice.

Inspiracją w zakresie formy będą teatry uliczne. Projekt rusza 10 lipca. Przedstawienie etiudy wieńczącej warsztaty zaplanowano na 23 lipca.

Lato w teatrze to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jego wartość to prawie 30 tysięcy złotych.

Posłuchaj:
Bogdan Krok
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo(NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN