Lech Makowiecki da recital patriotycznych ballad

05.04.2019

Zbliża się rocznica katastrofy smoleńskiej i zbrodni katyńskiej. Gorliczanie do tych tragicznych wydarzeń sprzed 9 lat będą wracać już w ten weekend. Uroczystości zostaną podzielone na kila etapów. W niedzielę w bazylice mniejszej odbędzie się Msza św za wszystkich, którzy zginęli.

Będziemy modlić się za ojczyznę, za wszystkich pomordowanych w Katyniu, miejscowości Miednoje czy innych miejscach kaźni, ale też za całą delegację, która leciała aby oddać hołd właśnie tym pomordowanym w 1940 roku – zapowiada poseł Barbara Bartuś. – Dla mnie jest to szczególnie tragiczną rocznica, dlatego, że ja 10 kwietnia byłam w Katyniu i czekałam na delegację. W tym samolocie byli nie tylko dygnitarze ale też nasi przyjaciele.

Msza rozpocznie się o godzinie 13.00. Później zostaną złożone kwiaty pod tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy pod Smoleńskiem i polskich jeńców wojennych rozstrzelanych przez NKWD. Gorlickie obchody będą też kontynuowane w Dworze Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach, gdzie odbędzie się recital patriotycznych ballad w wykonaniu Lecha Makowieckiego.

RDN patronuje temu wydarzeniu.

Posłuchaj:
Barbara Bartuś
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo (NS) - Józef Tobiasz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN