List od tarnowskich plastyków trafił do biura BWA w Tarnowie

06.08.2020

Równe szanse, zrezygnowanie z formy konkursowej i odrzucenie prac, które były robione pod okiem promotorów lub nauczyciela.

To apel tarnowskich plastyków w sprawie organizacji corocznego Salonu – wystawy, która stanowi wygraną corocznego konkursu organizowanego przez BWA dla tarnowskich artystów.

Jak mówi dyrektor galerii Ewy Łączyńskiej-Widz zmiana formuły konkursowej byłaby niekorzystna dla wystawy.

– Chcielibyśmy podtrzymać tę formę konkursową. Wiąże się to przede wszystkim z tradycją salonów, które odbywają się na świecie i w Polsce od bardzo dawna. Zawsze miały formę konkursową. To przede wszystkim jest z korzyścią dla uczestników wystawy. Automatycznie ta wystawa, jeżeli jest konkursem a nie tylko przeglądem pracy, cieszy się większym zainteresowaniem publiczności i mediów – mówi dyrektor.

Postulat dotyczący odrzucenia prac dyplomowych zostanie rozważony przez Biuro Wystaw Artystycznych. Dyrektor galerii zaznacza, że dialog jest ważny i zaprasza podpisanych pod listem na rozmowę.

– Nie chodzi o to, żeby się zamykać tylko na swoją wizję, ale brać tez pod uwagę głos zarówno uczestników, artystów i publiczności. Wszystkich państwa dla których działamy. Bardzo ważny jest głos publiczności, więc jak najbardziej wszyscy mogą na tę wystawę przyjść i zabrać głos. Jeżeli ktoś chciałby podzielić się opinią na temat tej wystawy to bardzo prosimy o taki głos. Oczywiście wszystkie te punkty bierzemy pod uwagę, jednak nie możemy zapominać też o innych uczestnikach, którzy się pod tym listem nie podpisali. Którzy zgadzają się z tą formułą, która dotychczas obowiązuje – dodaje.

List wraz z oficjalną odpowiedzią można znaleźć na stronie internetowej Biura Wystaw Artystycznych w Tarnowie.

Posłuchaj:
Ewa Łączyńska-Widz
Wydawca, Iza Kołakowska
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Adam Korta
play
Słowo za słowo(NS) - Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN