‘Ludwiś w eduAKCJI’. Tarnowski teatr wychodzi z propozycją dla szkół

19.05.2022

Warsztaty dla dzieci w szkołach prowadzone przez tarnowskich aktorów, poznawanie teatru od kulis, a wszystko zwieńczone dziecięcymi pokazami w teatrze – tak w skrócie prezentuje się edukacyjny projekt Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

Jak powiedziała Radiu RDN kierownik Działu Promocji i Organizacji Widowni tarnowskiego teatru Karolina Białas, projekt pod nazwą ‘Ludwiś w eduAKCJI’ jest efektem rozmów z nauczycielami, którzy w szkołach podstawowych prowadzą zajęcia artystyczne dla dzieci.

– Nad tym projektem zastanawialiśmy się już od pewnego czasu. Tu, w teatrze, ale także rozmawiając z nauczycielami, którzy mają zajęcia artystyczne w szkołach, zwłaszcza tych podstawowych, bo to właśnie na szkołach podstawowych skupimy się w tym projekcie. Wybrzmiewał taki temat, że nauczyciele szukają nowych rozwiązań, czegoś, co pozwoliłoby im na prowadzenie ciekawszych zajęć z dzieciakami.

Warsztaty poprowadzą aktorzy teatru i osoby, które na co dzień współpracują w tarnowskim teatrem przy tego rodzaju przedsięwzięciach. Nowością będzie to, jak mówi Karolina Białas, że zajęcia będą odbywały się głównie w szkołach.

– My działania artystyczne prowadzimy, oczywiście, u nas w siedzibie, ale będziemy się starać tym projektem rozszerzyć współpracę ze szkołami. Udamy się do szkół i tam będą się odbywać warsztaty na trzech poziomach: zajęć aktorskich, plastycznych, muzycznych. Do warsztatów zaprosimy naszych aktorów, którzy są profesjonalistami, jeśli chodzi o przeprowadzanie warsztatów, i osoby, które współpracują z nami, ponieważ oni mają już doświadczenie, są lubiani, mają sprawdzone metody, a także nowe pomysły, które będziemy chcieli wdrożyć.

W chwili obecnej projekt czeka na ostateczne ministerialne zatwierdzenie, ale tarnowski teatr już poszukuje szkół i nauczycieli, którzy chcieliby wziąć udział w projekcie ‘Ludwiś w eduAKCJI’. Wszelkie informacje na ten temat dostępne są na stronie teatru oraz w Dziale Promocji i Organizacji Widowni Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN