Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego

17.05.2019

Iwkowa i Czchów oblężone z powodu udostępnienia wieży widokowej i odnowienia wieży zamkowej. Podczas nadchodzącego weekendu będą się cieszyć jeszcze większym zainteresowaniem. Zaplanowano tam Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego.

Co można będzie zobaczyć i na które wydarzenia trzeba się już zarejestrować?

W sobotę i niedzielę w godzinach od 10:00 do 18:00 w Iwkowej, znanej z wyrobów ze śliwek, potrwa kiermasz lokalnych przysmaków. Można też będzie oglądać kolekcję etnograficzną, zgromadzoną w parafialnym muzeum O równych godzinach można wraz z przewodnikami lub historykiem sztuki można zwiedzać odrestaurowany Kościół pw. Nawiedzenia NMP. We wnętrzu gotyckiej budowli znajdują się odnowione malowidła figuralne i patronowe, niektóre z początku XVII wieku. O 11:30 sołtys Iwkowej zaprasza do wspólnego poszukiwania pustelni św. Urbana.

W trakcie Dni Dziedzictwa w Czchowie zaplanowano Jarmark na Węgierskiej, będzie można zwiedzać zarówno gotycki kościół, jak i świeżo zrewitalizowaną basztę na pobliskim wzgórzu. Ponadto w programie spacery szlakiem militarnym po wzgórzu zamkowym i oficjalne otwarcie grodziska.

Rejestrować się natomiast trzeba na oprowadzanie kuratorskie po wystawie miniatur “Damy i rycerze”, zaplanowane na 11:30 w sobotę oraz na detektywistyczny spacer po Czchowie dla rodzin z dziećmi pod hasłem “Co wiedział chłopiec”. Spacer o 11:30 i 13:30 również w sobotę . Rezerwację przewidziano też w Czchowie dla wejście na basztę widokową. Rejestrować się można na stronie dni dziedzictwa lub pod podanym tam numerem telefonu.

Ponadto w bogatym programie o 17:00 w sobotę widowisko “O Staropolskim Rycerstwie”. W niedzielę o tej samej porze widowisko taneczne “Niepokoje średniowiecza”.

 

rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Piotr Boraca
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Dariusz Chorużyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN