Marek Kołdras: – Dla pasji warto wstawać z łóżka

05.03.2018

Pasja jest czymś dla czego warto żyć. Przekonywał o tym podczas filmowego wieczoru z regionalną historią w Brzesku, człowiek wielu zainteresowań – Marek Kołdras.

Dziennikarz i filmowiec, menadżer w służbie zdrowia, wyprodukował wiele ciekawych obrazów m.in. Chrzest Południa – zrealizowany w związku z 1050. rocznicą chrztu Polski, Operacja 15 – film poświęcony najważniejszej bitwie I wojny światowej czy Zaraz wracam – Zbigniew Bruno Szulc.

Ten ostatni dokument to próba prezentacji znanego grafika i satyryka – jednego z najważniejszych brzeskich artystów XX wieku.

Odkąd pamiętam zawsze łączyłem pracę zawodową z pasją. Pochłania ona wiele czasu, odbywa się kosztem życia rodzinnego, lecz dla niej warto żyć – mówi w rozmowie z RDN Marek Kołdras. – Pasja jest czymś dla czego warto żyć, coś, dla czego chce nam się wstawać rano. To też ludzie, których spotyka się po drodze. To są filmy historyczne – dla mnie to własnie historia ludzi jest tym najważniejszym elementem –  o tym jest ten film – żeby się na chwilę zastanowić się nad tym i popaść w zadumę – dodaje.

Wieczór filmowy zorganizowano w Regionalnym Centrum Kulturalno – Bibliotecznym w Brzesku. Były grupy rekonstrukcyjne, muzyka na żywo, a rozmowy z gośćmi poprowadziła Monika Faron – Miśtak z RDN Małopolska.

Więcej o tym w programie popołudniowym.

Posłuchaj:
Marek Kołdras
Dorota Kunc
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za słowo (NS) - Bogdan Łęczycki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN