Meccore String Quartet zagra w Lusławicach

07.08.2020

Meccore String Quartet to kolejni artyści, którzy wystąpią w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach w ramach 8. Festiwalu Muzyki – Emanacje.

Koncert zaplanowano na niedzielę, 9 sierpnia o godzinie 19:00. Meccore String Quartet wykona dzieła kameralne Ludwika van Beethovena i Krzysztofa Pendereckiego.

Wojciech Koprowski – skrzypce
Aleksandra Bryła – skrzypce
Michał Bryła – altówka
Marcin Mączyński – wiolonczela

Szczegółowe informacje i bilety w sprzedaży internetowej na www.emanacje.pl.

Festiwal Emanacje 2020 w całości poświęcony jest niedawno zmarłemu Krzysztofowi Pendereckiemu – Twórcy Europejskiego Centrum Muzyki w Lusławicach.

Założony w 2007 Meccore String Quartet uznawany jest za jeden z najciekawszych kwartetów smyczkowych swojego pokolenia. Zespół od wielu lat zachwyca melomanów występując w najbardziej prestiżowych salach koncertowych, jak Filharmonia Narodowa w Warszawie, Concertgebouw w Amsterdamie, Elbphilharmonie w Hamburgu, Beethoven-Haus w Bonn, Bozar w Brukseli, Auditorio Nacional de Música w Madrycie, Wigmore Hall w Londynie, Musikverein w Wiedniu, Pollack Hall w Montrealu czy też Frick Collection w Nowym Jorku. Występuje w ramach czołowych festiwali europejskich.

rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Norbert Kaczmarczyk
play
Słowo za Słowo (M) - prof. Kazimierz Wiatr
play
Słowo za słowo (NS) - Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN