Medycyna, psychologia, religia najpoczytniejszymi działami w trakcie pandemii

11.01.2021

Mężczyźni o wirusach i chorobach, kobiety o psychologii i religii – po książki o tej tematyce sięgamy najchętniej w trakcie pandemii.

Żeby odpowiedzieć na te potrzeby czytelników, biblioteka w Marcinkowicach wzbogaciła się o nowe publikacje z tych dziedzin.

Wiele osób sięga po najnowsze publikacje z zakresu medycyny, psychologii i religioznawstwa. Zakupiłem kilka książek na tematy występującego wirusa i to są nawet obszerne publikacje. Mężczyźni sięgają po nie chętniej, żeby zgłębić swoje informacje. Panie natomiast szukają publikacji z zakresu psychologii – szukają pomocy w literaturze jak dobrze przetrwać ten czas. Więc książki tez służą w tym trudnym czasie – mówi Zbigniew Marcinkowski, kustosz biblioteki.

W trakcie izolacji i obostrzeń czytamy też chętnie lekkie i przyjemne publikacje, które dają nam okazję do odreagowania.

Dzieci czy młodzież sięgają po te najnowsze tytuły, natomiast jest też rzesza czytelniczek, które w tych trudnych czasach raczej sięgają po lekką literaturę – powieści obyczajowe, biograficzne, kryminalne. Mamy również taką serię książek na motywach biblijnych, bardzo chętnie wypożyczaną – dodaje Zbigniew Marcinkowski.

W marcinkowieckiej filii Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Radłowie w 2020 roku liczba czytelników i udostępnień wzrosła o ponad jedną czwartą w stosunku do roku poprzedniego. Pisaliśmy o tym tutaj:

Marcinkowice. Znaczny wzrost czytelników w 2020 roku

Posłuchaj:
Zbigniew Marcinkowski
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - bp Leszek Leszkiewicz
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN