Mieszkańcy regionu gorlickiego znów mogą wypożyczać książki

03.12.2020

Miejska Biblioteka Publiczna w Gorlicach jest ponownie otwarta. Przez ostatnie tygodnie ze względu na obostrzenia mieszkańcy nie mogli korzystać ze zasobów tego miejsca.

Warto pamiętać, że wciąż z czytelni głównej, gdzie mieści się dział regionalny, można korzystać jedynie w formie on-line – wyjaśnia dyrektor Joanna Kalisz-Dziki. – Dostępne są : wypożyczalnia dla dorosłych i wypożyczalnia dla dzieci i młodzieży obie w budynku głównym przy ul. Jagiełły 1, oraz filie Magdalena, Zawodzie i naukowo-techniczna. Niestety na razie zamknięte pozostają czytelnia: główna, komputerowa, dla dzieci i młodzieży, a także usługi ksero i faks – wylicza dyrektor biblioteki.

Książki można zamawiać telefonicznie i na stronie biblioteki. Placówka wydłużyła też czas, w którym można oddawać wypożyczone książki, tak aby czytelnicy nie ponosili dodatkowych kar za czas zamknięcia biblioteki.

– Nastąpiła tzw. automatyczna prolongata zbiorów, które zostały wypożyczone od 5 października, ona nadal obowiązuję do 14 grudnia. Oczywiście w przypadku osób, które wypożyczały książki sporo wcześniej i naliczały się im jakieś zobowiązania, będziemy regulować te kwoty odliczając czas, w którym byliśmy zamknięci – dodaje Joanna Kalisz Dziki.

Wchodząc do biblioteki trzeba stosować się do ogólnych zasad reżimu sanitarnego – zakrywać usta, dezynfekować ręce i zachować dystans.

Zwrócone zbiory podlegają kwarantannie.

Posłuchaj:
Joanna Kalisz-Dziki
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Włodzimierz Bernacki
play
Słowo za słowo(NS) - Zbigniew Małek
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN