Mieszkańcy Tarnowa w hołdzie Żołnierzom Wyklętym [ZDJĘCIA]

01.03.2018

W samo południe odbyła się uroczysta Msza święta w Bazylice Katedralnej w ich intencji, po której złożono hołd pod pomnikiem Ofiar Stalinizmu.

– Nareszcie po latach można powiedzieć o tych ludziach. Starali się o wolność naszej ojczyzny. Miałam teścia świętej pamięci, który był żołnierzem AK, bardzo chciał wolnej Polski, ale nie doczekał. Żołnierze Wyklęci byli niezłomnymi bohaterami, którzy nie poddali się, walczyli o wolną Polskę i nie wykazali się ogromnym poświęceniem. Powinniśmy o nich pamiętać – mówią tarnowianie.

To nie koniec obchodów w regionie. Jeszcze dzisiaj o godz. 19.00 w Auli Wyższego Seminarium Duchownego Redemptorystów w Tuchowie odbędzie się koncert Pieśni w hołdzie Żołnierzom Wyklętym.

W Dąbrowie Tarnowskiej o godzinie 18.00 odbędzie się Msza święta w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Szkaplerznej. Następnie apel pamięci pod pomnikiem w Parku Miejskim.

Z kolei powiatowe obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych z udziałem wiceprezes Rady Ministrów Beaty Szydło odbędą się w najbliższą sobotę w Koszycach Wielkich. Wtedy też obchody w Szerzynach.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN