Młodzi artyści z całej Małopolski wystąpią w Tarnowie

15.11.2021

Jedenaście osób będzie prezentować swoje wokalne umiejętności przed jury w Zespole Szkół Muzycznych im. I.J. Paderewskiego w Tarnowie.

Do konkursu zgłosili się młodzi mieszkańcy Tarnowa, Bochni i Krakowa.

– Wykonają po jednym utworze przez siebie wybranym, następnie komisja konkursowa dokona oceny walorów wokalnych, ale również gry aktorskiej, wykreowania pewnej postaci, w którą starają się wcielić. Po konkursie zostanie ogłoszony wynik, a komisja konkursowa wskaże zdobywców pierwszych trzech miejsc i dwóch wyróżnień – zapowiada prezes Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Klasycznej “Via Musica” Stanisław Sorys.

Jak podkreśla wiceprezes Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Klasycznej ‘Via Musica” Lidia Jaźwińska, celem konkursu jest uwrażliwienie młodych ludzi na muzykę klasyczną.

– Chodzi o to, aby muzyka klasyczna docierała do wszystkich środowisk, a przede wszystkich do środowisk młodzieżowych. To, że młodzi artyści będą występować na scenie obok doskonałych artystów, ale to jednak mobilizuje młodych ludzi, żeby jednak wiązać się z muzyką klasyczną.

Konkurs rozpocznie się w poniedziałek, 15 listopada o godz. 15.00.

Laureaci będą mogli wystąpić wraz z orkiestrą podczas koncertu Świąteczno-Noworocznego, który odbędzie się 26 grudnia w hali Sportowo-Widowiskowej Pałacu Młodzieży w Tarnowie.

rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN