Młodzi sądeczanie nie tracą czasu. W wakacje podróżowali do Afryki [ZDJĘCIA]

04.08.2021

Podróżowali do Afryki z Ewą Novel, pracowali ze zwierzętami w schronisku i uczyli się, jak dbać o planetę. Młodzi sądeczanie w ostatnich tygodniach mieli okazję uczestniczyć w serii zajęć organizowanych przez stowarzyszenie Stopil. Jak sami podkreślają, z jednej strony jest to dla nich okazja do poznania czegoś nowego, a z drugiej sposób na spędzenie wolnego czasu.

Na zajęciach Hakuna Matata poznaliśmy afrykańskie instrumenty i troszkę też o tym, jaka jest tam kultura. Na innych zajęciach dowiedzieliśmy się, czym są elektrośmieci i jak się je segreguje. Byliśmy też w schronisku, gdzie mogliśmy wyprowadzać psy – opowiadali Ola, Patryk i Kuba, którzy uczestniczyli w zajęciach. – Jest to fajny sposób na spędzanie czasu, bo można dowiedzieć się o wielu rzeczach, a jest też po prostu dobra atmosfera – dodają.

Część zajęć przypada na czas wakacji, ale warsztaty będą prowadzone aż do końca roku. Dzieci będą uczestniczyć jeszcze w spotkaniach integracyjnych, warsztatach artystycznych i ekologicznych, ale też dowiedzą się jak bronić się przed używkami i nałogami.

– Dzieci przede wszystkim działają sobie artystycznie i muzycznie. Pierwsze warsztaty, jakie miałam z dziećmi to Muzyczna podróż do Afryki Hakuna Matata. Graliśmy na różnych instrumentach, śpiewaliśmy w języku suahili, tańczyliśmy i na końcu robiliśmy maski. Było żywiołowo i kolorowo jak to w Afryce. Teraz mamy warsztaty arteterapeutyczne, czyli działamy sobie ze sztuką – opowiada prowadząca warsztaty, Ewa Novel.

Posłuchaj:
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Gotfryd
play
Słowo za słowo (NS) - Marta Słaby
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN