Młodzi, zdolni sądeczanie supportowali Mateusza Ziółko

13.10.2019

Głosowanie, a po nim na koncert młodych artystów i Mateusza Ziółko. Właśnie tak wyglądało niedzielne popołudnie dla wielu mieszkańców Świniarska i Sądecczyzny. Szósta edycja akcji Gramy na Tak sprawiła, że hala sportowa przy Szkole Podstawowej w Świniarsku wypełniła się po brzegi.

Już od soboty w szkole trwały przesłuchania. Nagrodą dla najlepiej ocenionych przez jury uczestników był support przed koncertem Mateusza Ziółko. – Konkurs można powiedzieć nieskromnie odniósł sukces . Poziom konkursu i wykonawców przerósł nasze najśmielsze oczekiwania – przyznał dyrektor szkoły Paweł Łabuda.

Do konkursu zgłosiła się rekordowa liczba osób bo ponad 60.

Chciałam się sprawdzić i zgłosiłam się już drugi rok z rzędu. Tym razem udało się wystąpić na koncercie finałowym. To na prawdę jest duży zaszczyt być tutaj dzisiaj i występować przed taką publicznością – mówi Karolina Mazur, która wystąpiła przed główną gwiazdą.

Wśród uczestników byli też instrumentaliści. Jeden z nich Patryk Kruczek z Bobowej zaaranżował samodzielnie swój utwór. – Gram na akordeonie dlatego zdecydowaliśmy się z moim tatą na piosenkę góralską “Bo jo Cię kochom”. Zaaranżowałem ją sam bo chodziłem na lekcję jazzu w Nowym Sączu, a dodatkowo chodzę tu też do szkoły muzycznej – dodaje finalista.

W konkursie mógł wziąć udział każdy kto miał legitymację uczniowską i chodzi do szkoły na terenie powiatu nowosądeckiego.

Posłuchaj:
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo(NS) - Leszek Skowron
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN