Modernizacja Roku i Budowa XXI w. – I miejsce dla Centrum Sztuki Mościce w prestiżowym, ogólnopolskim konkursie

09.09.2019

Uroczyste rozdanie nagród odbyło się na Zamku Królewskim w Warszawie. Laur przyznano za zachowanie najnowszych technologii jak fotele z atestem akustycznym czy cichą klimatyzację. Mówi szefowa placówki, Agnieszka Kawa.

– Organizatorzy napisali, że na uwagę zasługiwało zastosowanie najnowszych technologii modernizacji tej sali. Komisję audytującą naszą instytucję urzekło nagłośnienie, elegancja wykonania i urok tej sali. Po prostu piękne wykończenie.

Jak mówi Agnieszka Kawa – nagroda potwierdziła, że to jedna z najlepszych sal wielofunkcyjnych w Polsce.

Zapewnia też, że na wygranej się nie skończy, a Centrum Sztuki Mościce będzie chciało dorównać najlepszym, nie tylko pod względem technicznym.

– Branża, w której pracujemy, czyli kultura, tworzenie kultury nie pozwala usiąść i nie pozwala odcinać kuponów z tego, co się zrobiło. Postęp technologii scenicznych i pomysłowość artystów nie zna granic. to się dzieje bardzo szybko, więc będziemy chcieli gonić najlepszych.

Satysfakcja jest ogromna, bo konkurencja była spora: do udziału w konkursie zgłoszono 510 realizacji z całego kraju, z czego 85 obiektów zakwalifikowało się do finału. Nagrody przyznano w 14 kategoriach. Centrum Sztuki Mościce – w kategorii “Obiekty kultury”.

Centrum współpracowało z firmą Moris Polska, wykonawcą projektu. Przebudowa obiektu, a także modernizacja sali były fundowane ze środków europejskich.

Konkurs ma już ponad 20 lat. Skierowany jest do inwestorów, wykonawców i projektantów. Jego ideą jest wspieranie odbudowy obiektów dziedzictwa narodowego oraz promocja modernizacji budowlanych.

Posłuchaj:
Agnieszka Kawa
Wydawca, Sylwia Łabuz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Życzenia bpa Andrzeja Jeża z okazji wspomnienia św. Franciszka Salezego - patrona dziennikarzy
play
Słowo za słowo (M) - Mateusz Janiczek
play
Słowo za słowo(NS) - Krzysztof Dymura
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN