Mościce mam w sercu. Czas sentymentalnych wspomnień

23.02.2021

Jubileusze 91-lecia dzielnicy Mościce i 50-lecia Centrum Sztuki Mościce będą okazją do powstania pamiątkowych albumów. Mogą w tym pomóc mieszkańcy.

CSM zbiera archiwalne zdjęcia oraz historie mieszkańców. Istotne są wszystkie detale z życia dzielnicy oraz jej mieszkańców.

Zależy nam na zebraniu tych materiałów i zrobieniu szumu medialnego – mówi Maciej Aleksander wicedyrektor Centrum Sztuki Mościce.

– Mościce mam w sercu jest to bardzo ważna akcja z perspektywy mieszkańców Mościc, Tarnowa, ludzi, którzy mają Mościce w sercu. Jest to akcja, która pozwoli zarchiwizować nie tylko same zdjęcia ale też i wspomnienia, które są jakże cenne. Wiadomo chcielibyśmy, żeby przyszłe pokolenia też miały co wspominać i przede wszystkim kultywować tą historię i tradycję, która w Mościcach już od wielu, wielu lat się tworzy.

Zdjęcia zostaną zamienione na wersję cyfrową, opublikowane oraz przekazane na ogólnodostępną wystawę plenerową, którą zaplanowano na 27 czerwiec 2021 roku. Historie opowiedziane przez mieszkańców po zredagowaniu zostaną opublikowane w formie książki.

Fotografie można dostarczyć do CSM osobiście po wcześniejszym uzgodnieniu terminu pod numerem telefonu 14 633 46 15. Można też zgłosić się mailowo lub opisać wspomnienia na specjalnie utworzonej w tym celu ankiecie internetowej.

Posłuchaj:
Maciej Aleksander
Wydawca, Martyna Wolska, fot. csm.tarnow.pl
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Skruch
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Gąsienica
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN