Muzeum Wincentego Witosa zamknięte. Pozostałe oddziały hybrydowo

27.10.2020

W związku z podejrzeniem wystąpienia wirusa SARS CoV-2 u jednego z pracowników Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach, dyrekcja placówki dla zachowania bezpieczeństwa zwiedzających zdecydowała o czasowym jej zamknięciu. W pozostałych oddziałach funkcjonuje już hybrydowy system pracy.

– W tej chwili takie podejrzenia są w stosunku do kierownika tego oddziału. Ma dzisiaj przejść badania i wtedy się okaże, czy faktycznie ten wynik będzie dodatni, natomiast objawy, które ma, wskazują, że może być pozytywny. W związku z tym, że miał też kontakt z pozostałymi, pracownikami od dnia dzisiejszego, na razie do końca tygodnia zamknęliśmy ten oddział dla zwiedzających, żeby zachować środki bezpieczeństwa – mówi Kazimierz Kurczab, pełniący obowiązki dyrektora Muzeum Okręgowego w Tarnowie.

Oddział Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach będzie nieczynny do niedzieli 1 listopada włącznie.

W związku z dużym zagrożeniem epidemiologicznym, w ostatnim czasie Muzeum Okręgowe zdecydowało na przejście w tryb pracy hybrydowej we wszystkich swoich oddziałach.

Faktycznie, w Muzeum zaczyna się sytuacja troszeczkę komplikować, ponieważ kolejne osoby zaczynają narzekać na zdrowie. Co prawda, jak do tej pory nie stwierdzono u żadnej z nich, że są zakażone Covidem, ale pewne przesłanki wskazują, że tak się może stać. W całym Muzeum zastosowaliśmy pracę hybrydową, polegającą na tym, że podzieliliśmy pracowników w poszczególnych oddziałach na dwie grupy, które wymieniają się. Chodzi o to, żeby stworzyć taką rezerwę – jeżeli w jednej grupie zostaje stwierdzone zakażenie, to jest druga grupa, która będzie prowadzić obsługę Muzeum – mówi Kazimierz Kurczab.

W związku z hybrydowym systemem pracy oddziałów zmieniły się godziny ich otwarcia. Informowaliśmy o tym tutaj:

Zmiana funkcjonowania oddziałów Muzeum Okręgowego w Tarnowie

Posłuchaj:
Kazimierz Kurczab
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Piotr Cebula
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Sorys
play
Słowo za słowo (NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN