Muzyczna modlitwa o pokój chóru ‘Pueri Cantores Tarnovienses’

23.05.2022

Arcydzieła muzyki chóralnej przeplatane refleksjami św. Jana Pawła II o pokoju – tak będzie przebiegał koncert, który odbędzie się w nowym kościele parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Tarnowie.

Jak powiedział Radiu RDN dyrygent chóru ks. Grzegorz Piekarz, wydarzenie jest wyrazem solidarności z walczącą i cierpiącą Ukrainą.

– Chłopięcy Chór Katedralny ‘Pueri Cantores Tarnovienses’ organizuje szczególny koncert muzyki chóralnej. Zatytułowaliśmy go ‘Modlitwa o pokój’, bo wszyscy jesteśmy zatroskani i wstrząśnięci tym, co dzieje się obecnie na Ukrainie. Chcemy, żeby to była bardziej modlitwa, więc nie będzie jakichś komentarzy, tylko muzyka będzie przeplatana rozważaniami Ojca Świętego Jana Pawła II na temat pokoju. O pokoju Jan Paweł II mówił bardzo wiele, więc chcemy jeszcze raz wsłuchać się w te treści, właśnie na kanwie muzyki.

Modlitwa o pokój wpisuje się także w ideę chórów zrzeszonych w Federacji ‘Pueri Cantores’.

Chłopięcy chór Katedralny ‘Pueri Cantores Tarnovienses’ zaśpiewa m.in. utwory o pokoju, ale także dzieła współczesnej i dawnej muzyki chóralnej.

Koncert zatytułowany ‘Modlitwa o pokój’ odbędzie się 29 maja, w niedzielę, o godz. 18:30 w nowym kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Tarnowie przy ulicy Gumniskiej.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN