“Muzyczne Tarasy” w rytmie tanga

07.07.2021

Historię miłosną zamkniętą w dźwiękach muzyki opowiadać będzie tegoroczna odsłona “Muzycznych Tarasów”, które pod hasłem ‘Tango moja miłość” już 8 lipca rozpoczną się w Centrum Sztuki Mościce.

Jak mówi radiu RDN Karolina Wójs z CSM, tango to gatunek muzyczny bardzo emocjonalny, to taniec, który daje możliwość opowiedzenia i przeżycia historii, która dzieje się tu i teraz.

– Temat muzyczny jest bardzo atrakcyjny. Hasło tegorocznych “Muzycznych Tarasów” to “Tango moja miłość”. Tango, czyli ten gatunek muzyczny i taneczny, co ważne, który czaruje i uwodzi. To taniec i muzyka nieporównywalne z niczym innym. Mawiają, że zatańczyć tango to tak, jakby przeżyć niezwykłą historię, która dzieje się tu i teraz, przeżyć jakąś wyjątkową opowieść, historię miłosną, przede wszystkim – dodaje.

Pierwszy z cyklu czterech muzycznych wieczorów rozpocznie się 8 lipca w czwartek o godz. 20:30 na tarasie Centrum Sztuki Mościce. Zagra w nim światowej sławy zespół rodem z ojczyzny tanga, Argentyny, San Luis Tango, któremu towarzyszyć będzie wychowana w Ameryce Południowej wokalistka, Magdalena Lechowska.

W przypadku niesprzyjającej pogody koncert odbędzie się we wnętrzach CSM.

Więcej informacji: https://csm.tarnow.pl/wydarzenie/1107,muzyczne-tarasy-tango-moja-milosc

Posłuchaj:
Karolina Wójs
Maria Polaczek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marcin Kiwior
play
Słowo za słowo(NS) - Jan Kotarba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN