Muzyka klasyczna zabrzmi w nietypowych miejscach

14.04.2021

Wszystko za sprawą projektu “Klasyka na miejscu. Letnie spotkania z muzyką klasyczną” realizowanego przez Tarnowskie Centrum Kultury. Projekt przewiduje dotarcie z wydarzeniami artystycznymi do osób, które z przyczyn zdrowotnych, życiowych lub losowych nie mogą korzystać z oferty kulturalnej.

– Zamierzamy dotrzeć tam w takich nietypowych okolicznościach i podzielić się tym, co najpiękniejsze, tym, co dla nas jest oczywiste, bo przychodzimy do kina czy amfiteatru, a ludzie, którzy chorują i przebywają z dala od tego typu wygód i udogodnień być może są spragnieni tego typu doznań. Jest to projekt, w którym koncerty muzyki klasycznej odbywać się będą w tak nietypowych miejscach jak Dom Pomocy Społecznej, szpital miejski, Dom Starego Aktora czy Domy Dziecka – mówi Tomasz Kapturkiewicz, dyrektor TCK.

Wstępnie Tarnowskie Centrum Kultury zaplanowało cztery kameralne koncerty plenerowe z repertuarem klasycznym oraz rozrywkowym w wykonaniu kwartetu smyczkowego Con Affetto.

Jak zapewniają organizatorzy, repertuar koncertów będzie dopasowany do grupy wiekowej odbiorców, a utworzą go dzieła zarówno wybitnych polskich kompozytorów – Fryderyka Chopina czy Witolda Lutosławskiego, jak też twórców muzyki filmowej XX wieku – Wojciecha Kilara i Krzysztofa Komedy.

Koncerty zaplanowane są na lato 2021.

Na realizację tego programu Narodowe Centrum Kultury przyznało tarnowskiej placówce 13 tysięcy złotych.

Posłuchaj:
Tomasz Kapturkiewicz
Anna Szczepanek, fot. tarnow.pl
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo (NS) - Mirosław Waląg
play
NS - Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN