Muzyka, która budzi wspomnienia

10.02.2018

Fani IRY nie zawiedli. Pod sceną krynickiej pijalni miłośnicy tego rockowego zespołu wyśpiewali z wokalistą Arturem Gadowskim największe hity. Były mocniejsze brzmienia, dużo energii, ale chwilami widać było rozkołysany tłum osób zasłuchanych w ballady…

– Wspaniały koncert, aż się popłakałam. – mówi jedna z osób. – Obudziły się we mnie różne wspomnienia, ludzi, miejsc, wydarzeń, to się łączy z piosenkami IRY – dodaje.

W Pijalni Głównej można było spotkać całe rodziny. – Chcieliśmy z żoną pokazać dzieciom, jak dobrze może brzmieć muzyka na żywo, przy okazji sami jesteśmy fanami rocka. – tłumaczy kolejna osoba.

Ira z Arturem Gadowskim na czele tworzy muzykę i koncertuje już od ponad 30 lat. Ostatnia płyta zespołu pt. „My” zbiegła się z okrągłym jubileuszem powstania grupy.

To nie koniec wydarzeń muzycznych w ramach cyklu koncertów Krynica Źródłem Kultury. W niedzielę w uzdrowisku zagrają Czerwone Gitary, w kolejne dwa weekendy Sylwia Grzeszczak, Kult, Perfekt i Andrzej Piaseczny. Wystąpi też kabaret Ani Mru Mru.

Posłuchaj:
Relacja
Jolanta Moździerz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Józefa Szczurek-Żelazko
play
Słowo za słowo(NS) - Benedykt Polański
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN