Muzyka Zaklęta w Drewnie na Szlaku Architektury Drewnianej

05.08.2021

To już 15. edycja festiwalu Muzyka Zaklęta w Drewnie na Szlaku Architektury Drewnianej. Zaskoczy ona wielbicieli muzyki nową formułą. Po inauguracji Festiwalu, która odbyła się 6 czerwca, koncerty plenerowe będą się odbywać w weekend 6-8 sierpnia w Łosiu, Stróżach, Szalowej i Sękowej.

W pierwszy dzień festiwalu koncert odbędzie się w Zagrodzie Maziarskiej w Łosiu. Usłyszymy Orkiestrę Świętego Mikołaja, która – jak podkreślają organizatorzy – nie mieści się w ramach gatunków i stylów muzycznych. W sobotę, 7 sierpnia na miłośników muzyki czekają aż dwa wydarzenia.

Żywiołową, prowokującą do tańca interpretację muzyki cygańskiej, bałkańskiej i żydowskiej będzie można usłyszeć o 17:00 w Gospodarstwie Pasiecznym ‘Sądecki Bartnik” w Stróżach. Już dwie godziny później w kościele pw. św. Michała Archanioła w Szalowej wystąpi trójka młodych, utalentowanych muzyków: Artur Plinta, Agnieszka Podłucka, Natalia Olczak.

Koncert odbędzie się pod hasłem ‘Niemiecki ład kontra włoski temperament”. Na finał 15. edycji Festiwalu – w niedzielę 8 sierpnia – plenerowo pod kościołem św. Filipa i Jakuba w Sękowej zagra zespół Raz Dwa Trzy! znany na polskiej scenie od 30 lat. Wstęp na wszystkie koncerty festiwalu Muzyka Zaklęta w Drewnie jest bezpłatny.

Posłuchaj:
Wydawca, Piotr Bukański
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Gotfryd
play
Słowo za słowo (NS) - Marta Słaby
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN