Mystkowianie zbierają pieniądze na wyjazd do rosyjskiej Ufy

01.04.2021

Zespół Regionalny Mystkowianie chce wystąpić na imprezie VI World CIOFF Folkloriada w rosyjskiej Ufie. Członkowie zamierzają wyłożyć swoje pieniądze na daleki wyjazd, ale to nie wystarczy. Dlatego proszą o wsparcie.

Zespół został zaproszony jako reprezentacja Polski na największą folklorystyczną imprezę czterolecia – VI World CIOFF Folkloriada w Ufie, zaplanowaną na lipiec 2021 roku. Mystkowianie spędzą w Rosji 10 dni. Koncertów ma być kilkanaście.

Podróż do odległej 3000 km od Mystkowa Ufy sporo kosztuje. Każdy z członków zespołu składa się na wyjazd, ale pieniędzy nadal potrzeba. Stąd prośba o wsparcie i specjalny projekt „Wesprzyj lachowską przygodę do Rosji” w portalu Polak Potrafi, gdzie ruszyła zbiórka. Dzięki temu można wspomóc zespół z Mystkowa, by bez problemów mógł polecieć i zaprezentować się pod Uralem.

Wspomóż Mystkowian – wejdź na stronę projektu – Polak Potrafi.

Mystkowianie gwarantują nie tylko olbrzymią wdzięczność, ale również unikalne upominki oraz nagrody, m.in. lachowskie skarpety na drutach, niespodzianki z Rosji, bluzy sportowe, wycieczki z przewodnikiem, lachowską kolację i wiele, wiele innych – informują przedstawiciele zespołu.

Mystkowianie koncertowali m.in. pod Kaplicą Ostrobramską w Wilnie, w sanktuarium w La Salette, w węgierskich winnicach, przed Parlamentem Europejskim w Strasburgu oraz przed tureckim Ministrem Kultury w Eskisehir. Teraz mają kolejny cel – Rosję!

Radio RDN jest patronem medialnym zbiórki i wyjazdu.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marek Karaś
play
Słowo za słowo (NS) - Tadeusz Frączek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN