Na emeryturze mają wreszcie czas na swoje pasje. Tarnowskie seniorki prezentują swoje obrazy

13.05.2022

Pejzaże, portrety, martwe natury, różne techniki malarskie – w Multimedialnym Centrum Artystycznym przy ul. Wałowej tarnowskie malarki-seniorki ze Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku wystawiają swoje obrazy.

Panie Maria, Janina i Teresa opowiedziały reporterce Radia RDN o swojej pasji. Dla każdej z nich malarstwo jest spełnieniem często przez lata skrywanych i odkładanych marzeń.

– Jest odskocznią od życia codziennego i czymś, co kiedyś chciałam robić, co w życiu mi się nie udało. A teraz sprawia mi to przede wszystkim przyjemność. – Czym dla mnie jest malowanie? Powrotem. Kiedyś chodziłam do liceum plastycznego, ale potem się życie ułożyło, jak się ułożyło i wreszcie spełniam swoje marzenia. – Dla mnie również jest spełnieniem takich moich skrytych marzeń, ponieważ ze względów czy finansowych, czy innych życiowych, nie udało się tego spełnić.

Opiekun grupy malarskiej ze Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku dr Roman Fleszar, podkreśla, że seniorki ze szczególną uwagą i zaangażowaniem podchodzą do swoich malarskich pasji, do nauki malarstwa.

– Kontakt z paniami mam od kilku lat, mając z nimi zajęcia. Widzę ich postępy w pracy, w malowaniu. Panie słuchają wszystkiego dwukrotnie mocniej, niż młodzi, wszystko zapisują. Muszę się bardzo pilnować, co mówię. Ich zaangażowanie na pewno jest dużo mocniejsze, głębsze, niż młodych ludzi, bo jakby ta świadomość czasu jest u nich mocniejsza.

Wystawę zatytułowaną ‘Vena’ można oglądać do 25 maja w Multimedialnym Centrum Artystycznym przy ul. Wałowej 25 w Tarnowie.

Maria Polaczek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo (NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN