Na tropie Bolesława Barbackiego – gra miejska w Nowym Sączu

21.10.2021

Uczniowie szkół średnich oraz klas VII i VIII wezmą udział w grze miejskiej poświęconej Bolesławowi Barbackiemu. Wydarzenie rozpocznie się w piątek (22.10) o 9.00 i potrwa do 15.00.

Przygoda z życiorysem i twórczością Bolesława Barbackiego oraz miejscami w Nowym Sączu, z którymi artysta był związany, rozpocznie się w budynku głównym Sądeckiej Biblioteki Publicznej przy ul. Franciszkańskiej 11. Zakończy w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Lwowskiej 21.

Zespoły uczestników gry mogą liczyć do 3 osób. Zgłaszane są one do 21 października 2021 r. do godz. 12.00 przez nauczyciela – opiekuna, poprzez przesłanie wypełnionego formularza (do pobrania tutaj) na adres: afranczak@sbp.nowysacz.pl. Zadaniem graczy będzie wykonanie określonych zadań, rozwiązanie zagadek i zdobycie jak największej liczby punktów w jak najkrótszym czasie.

Rozstrzygnięcie gry oraz oficjalne podanie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 22 października 2021 r. o godz. 16.30 w sali im. Lucjana Lipińskiego w MCK SOKÓŁ (ul. Długosza 3).

Po zakończeniu gry miejskiej rozpocznie się przedstawienie “Bolek i Żabusia”. Zaprezentuje go Teatr Robotniczy im. Bolesława Barbackiego w Małopolskim Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu o 17.00

Jednym z bohaterów sztuki jest Bolesław Barbacki. Spektakl rozpoczyna obchody jubileuszu 100-lecia Teatru Robotniczego.

rdn_f TV
play
Słowo za Słowo - Anna Czech (M)
play
Słowo za słowo (NS) - Artur Bochenek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN