Nagroda im. Dra Jerzego Mariora wyróżnieniem dla młodych

14.12.2018

Najzdolniejszy młody artysta dostanie nagrodę im. Dra Jerzego Masiora. Tytuł jest przyznawany osobm w wieku do 25 lat za wybitne osiągnięcia. Laureata poznamy w sobotę (15.12) podczas koncertu galowego.

Jednym z nominowanych jest 10-letni Krystian Gizicki. – Śpiewam najczęściej piosenki, które wpadną mi w ucho. Często repertuar dobiera mi też mama, gdy jadę na festiwale czy obozy.

Na koncercie wystąpi też inny z nominowanych Stanisław Dziedzic, grający na puzonie. – Moja gra na puzonie wyszła trochę przez przypadek. Zacząłem swoją przygodę muzyczną najpierw z gitarą, a później tak moje drogi się potoczyły, że wylądowałem w szkole muzycznej na puzonie.

Na wydarzeniu wystąpi też gość specjalny. – Będzie nim Jakub Łęczycki, który studiuje jeszcze w Wiedniu, ale przyjeżdża do nas i zaśpiewa nam piękne arie i pieśni – wyjaśnia Józef Kaczmarczyk, prezes Fundacji im. dra Jerzego Masiora.

Na uczestników koncertu czekają też inne atrakcje, takie jak wybór laureata publiczności, czy losowanie obrazu dra Jerzego Masiora. Początek koncertu o 17.00 w sali im. R. Sichrawy w MCK Sokół w Nowym Sączu,

Posłuchaj:
Józef Kaczmarczyk
Krystian Gizicki
Stanisław Dziedzic
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN