Największe hity zespołu ‘Partita’ wybrzmią w ten weekend w Tarnowie

11.05.2022

Muzycy wystąpią w Centrum Sztuki Mościce w ramach koncertu dobroczynnego pt. ‘Artyści dzieciom’.

Jest on dedykowany najmłodszym, którzy zmagają się z różnymi niepełnosprawnościami.

Ze sceny popłyną takie przeboje jak ‘Kiedy wiosna buchnie majem’, ‘Głowa do góry, czy ‘Pytasz mnie co Ci dam’…

– Kochamy śpiewać, kochamy uśmiechać się do publiczności. To nie tylko my ze sceny dajemy swoje produkcje, ale także czekamy na tę swoistą karmę, którą jest uśmiech publiczności, wspólne śpiewanie, wykonawcy, artyści mówią, że publiczność jest równorzędną osobą dramatu, w związku z tym jak gdyby zależymy troszeczkę od siebie. Ogromnie cieszymy się na przyjazd – mówił na antenie Radia RDN Małopolska członek zespołu ‘Partita’ Andrzej Frajnd.

W rozmowie z dziennikarzem diecezjalnej rozgłośni wspominał koncert sprzed lat w Tarnowie i wizytę na antenie RDN Małopolska.

– Zaśpiewaliśmy koncert i później mieliśmy okazję właśnie na antenie RDN rozmawiać z publicznością, opowiadać o sobie. Ogromnie cieszymy się na ten przyjazd, bo zawsze publiczność tarnowska przyjmuje nas bardzo ciepło.

Koncerty dobroczynne dla niepełnosprawnych dzieci przed pandemią odbywały się regularnie. Teraz wracają po przerwie. Organizuje je Stowarzyszenie ‘Ich lepsze jutro’. Prezes Krzysztof Drwal przyznaje, że potrzeby są bardzo duże.

– Koncertami wiosennymi ‘Artyści dzieciom’ pomagamy naszym podopiecznym. Pod naszą opieką w ciągu tych 20 lat działalności jest mnóstwo dzieci, w tej chwili opiekujemy się około 250 maluchów, to są dzieci z różnymi niepełnosprawnościami, dzieci niewidome, dzieci z autyzmem, z niepełnosprawnościami sprzężonymi, ogromna ilość potrzeb i wsparcia, dlatego potrzebujemy też środków na działalność i terapię, rehabilitację i edukację naszych maluchów.

W tym roku po koncercie odbędzie się także zbiórka pieniędzy do puszek na pomoc przebywającym w Tarnowie dzieciom z Ukrainy.

Koncert ‘Artyści dzieciom’ z udziałem legendarnego zespołu ‘Partita’, który świętuje 50-lecie powstania, odbędzie się w niedzielę, 15 maja o godz. 17.00. Bilety są już dostępne.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo(NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN