Narodziłem się z miłości. Transmisja w Radiu RDN [WIDEO]

29.01.2021

Już 30 stycznia w kościele św. Rodziny w Tarnowie odbędzie się Charytatywny Koncert Noworoczny na rzecz Tarnowskiego Hospicjum Domowego.

– Są duże potrzeby. Zwłaszcza teraz, bo jest dużo obłożnie chorych, terminalnie, z chorobą nowotworową, bo taki jest cel naszego hospicjum. Hospicjum działa na zasadzie służby wolontaryjne  – mówi wiceprezes Tarnowskiego Hospicjum Domowego s. Zofia Krasuska.

W kościele księży misjonarzy zagra Orkiestra Dęta z Żurowej, a także Kwartet Galicyjski i zaproszeni goście. Koncert rozpocznie się o godz. 19:00.

To wydarzenie i pomoc naszym podopiecznym może stać się udziałem każdego – dodaje ks. Dominik Palkij, wikariusz parafii księży misjonarzy. – My boimy się spojrzeć na potrzebującego, cierpiącego, przykutego do łóżka, z wieloma różnymi chorobami, często nie wyglądającego na osobę, która zasługuję na tę pomoc. Święty Wincenty uczy, aby to serce otwierało ramiona, a zamykać oczy, aby w ten sposób dobro było naszym udziałem nie tylko tedy, kiedy jest miło i przyjemnie.

Radio RDN patronuje temu wydarzeniu. Wysłuchać koncertu będzie można radiowo i internetowo.

Koncert będzie retransmitowany w TVP3 Kraków.

Całkowity dochód koncertu zostanie przeznaczony na rzecz Tarnowskiego Hospicjum Domowego, ale placówkę wesprzeć można już dziś przez m.in. specjalnie uruchomioną zbiórkę internetową.

Link do zrzutki znajduje się TUTAJ

Posłuchaj:
s. Zofia Krasuska
ks. Dominik Palkij
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Łukasz Smółka
play
Słowo za słowo (NS) -Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN