Noc teatrów w Tarnowie. Co przygotowali artyści?

19.06.2021

W nocy z 19 na 20 czerwca odbędzie się XIV edycja Nocy Teatrów w Krakowie. Teatr im. Ludwika Solskiego przyłącza się do tego wydarzenia i w tym czasie proponuje spektakle na każdej ze scen oraz w plenerze.

Na szczególną uwagę zasługuje przedstawienie “Noc Helvera”,  to opowieść o pragnieniu miłości i bezpieczeństwa w czasach rodzącego się totalitaryzmu.

Oprócz tego teatr przygotował jeszcze przedstawienie “Bądź taka, nie bądź taka” z największymi przebojami Kory i Zespołu Maanam, oraz “Radio Solski”, podczas którego usłyszymy piosenki Czesława Niemena, Romualda Lipki, Zbigniewa Wodeckiego, Grzegorza Ciechowskiego czy Anny Jantar.

 – Każdy w tym czasie znajdzie coś dla siebie – mówi dyrektor artystyczna tarnowskiego teatru Matylda Baczyńska

Bardzo serdecznie polecamy naszą muzyczną premierę, bo naprawdę nie ukrywam, że bardzo dużo pracy zostało w to włożone i wiele potu zostało wylane na sali prób. Ale zarówno noc Helvera jest przepięknym, bardzo mądrym poruszającym ciężki temat spektaklem, jak i Bądź taka nie bądź taka  fenomentalne wykonanie Karoliny Gibki i przedstawienie.

Dodatkowo “Noc Helvera” odbędzie się także 20 czerwca, w niedzielę, o godz. 21.00 Pod Bimą w ramach Galicjaner Sztetl – Dni Pamięci Żydów Galicyjskich.

Cały program Nocy teatrów na stronie internetowej http://www.teatr.tarnow.pl

Posłuchaj:
Matylda Baczyńska
Bartek Ziaja, foto.: Teatr Solskiego pl
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Gotfryd
play
Słowo za słowo (NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN