Norwid będzie przEczytany w Teatrze Solskiego

18.01.2021

Akcję czytania poezji jednego z najwybitniejszych polskich poetów zorganizowano ze względu na ustanowienie roku 2021 rokiem Cypriana Kamila Norwida i przypadającą 200. rocznicę jego urodzin.

Wybrane wiersze pochodzące z wyboru utworów wydanego w 1983 roku przeczytają na przestrzeni roku wszyscy pracownicy Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Filmy z nagraniami będą pojawiać się na kanałach społecznościowych teatru pod hashtagiem #NorwidPrzEczytany. Wszystkie rejestracje będą odbywać się przestrzeniach, gdzie na co dzień pracują.

– Wiem, że to może być trudne przeżycie dla niektórych pracowników wrócić do czytania wierszy – Żyjemy w ciekawych czasach, kiedy dzieją się rzeczy, co nie śniły się futurystom. Norwid w jednym z utworów bezkompromisowo stwierdził, że po chwilach które znamy pozostaną rzeczy dwie: poezja i dobroć. Ciekaw zatem jestem tego, co powstanie z indywidualnych interpretacji całego zespołu Solskiego – mówi Rafał Balawejder.

Pierwszym czytającym był Karol Kowalski – rekwizytor. Jego interpretacja wiersza “Wielkie słowa” jest już dostępna na stronie teatru.

rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - Andrzej Lewek
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Skruch
play
Słowo za słowo (NS) - Sławomir Szczerkowski
play
Mirosław Waląg
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN