Nowy Sącz: Zobacz przydrożne kapliczki w Galerii Sztuki Sokół

12.01.2022

W piątek (14.01) w Galerii Sztuki Sokół w Nowym Sączu zobaczycie wernisaż wystawy Axis mundi: kapliczki i krzyże przydrożne Krzysztofa Ligęzy. Początek o 18.00.

Będziecie mogli zobaczyć zdjęcia kapliczek z regionu sądeckiego i ludzi modlących się przy nich.

Wystawa jest zwieńczeniem projektu realizowanego od 2012 roku.

Osoby, które chcą zobaczyć wernisaż, powinny do czwartku (13.01) potwierdzić swoje przybycie, dzwonić do Galerii Sztuki Sokół w Nowym Sączu. Wystawa będzie dostępna do 13 lutego.

KRZYSZTOF LIGĘZA artysta wizualny – mieszka i pracuje w Małopolsce (Wyskitna). W swych działaniach głównie skupia się na fotografii dokumentalnej oraz autorskiej. W obszarze jego zainteresowań szczególne miejsce zajmuje relacja: człowiek-natura-sacrum, oddziaływanie przestrzeni oraz semantyczne uwarunkowania obrazu. Najczęściej fotografuje krajobraz, jako pole niezwykle otwarte (zarówno fizycznie, jak i semantycznie), ale nie stroni od innych obrazów. Ponownie odczytując słynne zdanie „Są rzeczy na niebie i na ziemi, o których nie śniło się filozofom”, cieszy się, że w XXI w. jest ich nadal mnóstwo. Autor i uczestnik wystaw indywidualnych oraz zbiorowych w Polsce i za granicą (Słowacja, Wielka Brytania). Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP (2018).

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Gil
play
Słowo za słowo (NS) - Andrzej Gut-Mostowy
play
Słowo za słowo (NS) - Adam Konicki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN