W Nowym Sączu nie będzie w tym roku Święta Dzieci Gór

24.04.2020

Wszystko przez panującą na świecie pandemię koronawirusa. Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych odbywał się w mieście nad Dunajcem co roku w lipcu. Tegoroczna 28. edycja imprezy przeniesiona została na przyszły rok – informuje Andrzej Zarych, dyrektor Małopolskiego Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu.

– Polskie zespoły przechodziły długą drogę kwalifikacji do Święta Dzieci Gór i te kwalifikacje pozostają w mocy. Te same zespoły zapraszamy już teraz do uczestniczenia w Święcie Dzieci Gór w 2021 roku. Zagraniczne zespoły już zgłosiły, że nie są w stanie przyjechać. Z zagranicznych zespołów to miały być choćby zespoły z Chile, Korei Południowej i z Rumunii. Ich kwalifikacje też utrzymujemy w mocy i też będziemy je zapraszać do uczestnictwa w przyszłym roku.

W tym roku w Nowym Sączu nie odbędzie się też Festiwal Echo Trombity, do którego z powodu epidemii nie zostały przeprowadzone eliminacje. Odwołane są też wszystkie imprezy organizowane w sądeckim Sokole w kwietniu i i maju.

Posłuchaj:
Andrzej Zarych
Marta Jodłowska
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Koralik
play
Słowo za słowo (NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN