W Nowym Sączu zakończył się Festiwal Karpaty Offer

17.08.2020

Wczoraj (16.08) wieczorem zakończył się w Nowym Sączu, trwający od piątku tegoroczny festiwal Karpaty OFFer. Z powodu pandemii koronawirusa jego 12. edycja była wyjątkowa.

W związku z tym, że Nowy Sącz, wraz z powiatem znalazł się w tak zwanej “czerwonej strefie” zagrożenia epidemicznego, Karpaty OFFer 2020 odbył się w szczególny sposób, po w zdecydowanej większości on-line.

Wszystkie sztuki teatralne, wydarzenia typu performance czy koncerty zobaczyć i usłyszeć można było dzięki transmisjom internetowym. Jak wspominali sami organizatorzy, lepsza była ta forma kontaktu z widzem, niż brak jakichkolwiek działań. Zresztą hasło festiwalu, które brzmiało “Uzdrawiająca moc kultury”, nawiązywało do specyficznego roku i chęci działania dla ludzi mimo wszystko.

Festiwal zaszczycili między innymi Lacherci czy Antonina Krzysztoń, a jednym z ,,gwoździ programu’ był spektakl “Bursztynowe drzewo” w wykonaniu teatru Art Color Ballet, który nawiązywał do wielokulturowości obszaru Karpat poprzez przenikanie się różnych grup etnicznych.

Festiwal co roku stara się przedstawiać różne formy śpiewów, tańca, sztuki, czy też filmów, które stanowią o wielowiekowej kulturze naszego regionu.

Posłuchaj:
Łukasz Raczkowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za słowo (NS) - Bogdan Łęczycki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN