Obrazy kobiet namalowanych przez Barbackiego pilnie poszukiwane

16.02.2021

W związku z nowosądeckim rokiem Bolesława Barbackiego, Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu zwraca się z nietypową prośbą do mieszkańców miasta i regionu o użyczenie obrazów kobiet namalowanych przez artystę.

Malunki kobiet, które często wykonywał Barbacki, potrzebne są muzeum do przygotowywanej właśnie monograficznej wystawy, związanej z jego twórczością. Placówka liczy na to, że mieszkańcy Nowego Sącza lub okolic mogą posiadać tego typu obrazy sądeckiego malarza w wystrojach swoich domów, nawet nie zawsze o tym wiedząc. Obrazy na czas wystawy miałyby być pożyczone przez muzeum.

Jeśli posiadamy w domu interesujące muzeum obrazy lub jeśli chcielibyśmy dowiedzieć się w temacie czegoś więcej to możemy to zrobić jeszcze do połowy marca pod numerem telefonu 18 444 23 70 lub napisać maila na adres sztuka@muzeum.sacz.pl

Bolesław Barbacki to pochodzący z Nowego Sącza działacz społeczny, aktor, reżyser, ale też malarz. 2021 został ogłoszony w Nowym Sączu rokiem Bolesława Barbackiego, bo właśnie w nim przypada 130. rocznica urodzin artysty oraz 80 rocznica jego śmierci. To doskonały moment by przypomnieć jego życie i twórczość.

Posłuchaj:
Łukasz Raczkowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Witold Kozłowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN