Od 50 lat uwrażliwia poprzez sztukę. Jubileusz artysty Krzysztofa Kulisia [ZDJĘCIA]

13.03.2021

Sądecki artysta malarz Krzysztof Kuliś świętuje 50-lecie swojej działalności. Z tej okazji w MCK Sokół w Nowym Sączu odbyła się uroczysta gala. Do 11 kwietnia można też podziwiać wystawę obrazów jubilata.

Na gali pojawili się najbliżsi artysty, przyjaciele, a także osoby, które mają jego obrazy. – Od 1974 roku jestem posiadaczem obrazu olejnego Krzysztofa Kulisia “Zatoka”. To duży i przepiękny obraz, przedstawiającego Zatokę Pucką – wyjaśnił Dariusz Romanow z Nowego Sącza.

Sam jubilat mówi o sobie, że jest artystą w cieniu, bo przez lata starał się mocno promować malarstwo i sztukę. – To był mój konik – edukować i uwrażliwiać poprzez sztukę. Dlatego też tworzyłem wiele galerii na terenie Małopolski – wyjaśnił Krzysztof Kuliś.

Do 11 kwietnia w Galerii BWA Sokół można oglądać wystawę obrazów Krzysztofa Kulisia. – Jest tam ponad 200 prac z różnych okresów mojego życia. Wystawa pokazuje mnie jako artystę oraz człowieka w pełny sposób.

Podczas gali jubileuszowej Krzysztof Kuliś został nagrodzony Odznaką Honorową Województwa Małopolskiego – Krzyżem Małopolski.

Krzysztof Kuliś urodził się w 1944 roku w Radomsku, ale od dzieciństwa mieszka w Nowym Sączu. W 1970 roku ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Wystawiał swoje prace między innymi we Francji, w Niemczech i w Szwecji. Był wieloletnim dyrektorem Biura Wystaw Artystycznych w Nowym Sączu. Jest honorowym prezesem Stowarzyszenia Pastelistów Polskich. Rozsławił Nowy Sącz organizując tu Międzynarodowe Biennale Pasteli, na które przyjeżdżają artyści z całego świata.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za słowo(NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN