Od poniedziałku muzyczne święto w MCK Sokół. Rusza festiwal Iubilaei Cantus

05.11.2021

W poniedziałek (8.11) rusza w Nowym Sączu 27. Festiwal Muzyczny Iubilaei Cantus. Na dobry początek uczty dla melomanów w MCK Sokół usłyszycie koncert Sądecki Jazz.

Zaśpiewa Marcelina Gawron z zespołem. – Jest to świetna wokalistka jazzowa pochodząca z naszego regionu, która bardzo chciała wystąpić w tych stronach i my też chcieliśmy, by u nas wystąpiła wraz z zespołem. Będą to utwory jej autorstwa – może nie bardzo szeroko znane, ale fenomenalnie wykonane – mówi Andrzej Zarych, dyrektor MCK Sokół w Nowym Sączu.

Koncert odbędzie się z okazji 729. rocznicy lokacji Nowego Sącza. Początek w poniedziałek o 19.00 w sali im. Lucjana Lipińskiego w MCK Sokół.

Z powodu choroby fortepianisty Waldemara Malickiego przełożony został środowy (10.11) koncert 100 Lat Astora Piazzolli zespołu Tango Bridge. Nowy termin tego wydarzenia to 30 listopada.

Dodajmy, że w ramach festiwalu Iubilaei Cantus w czwartek koncert fortepianowy da Michał Karol Szymanowski z okazji Święta Niepodległości. Zagra między innymi utwory Chopina.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN