Ostatnie przygotowania do prapremiery filmu, który powstał we współpracy z RDN

26.09.2018

 

Mowa o najnowszym filmie dokumentalno – fabularyzowanym Dawida Szpary – “Stefania Łącka, Serce w pasiaku”.

Jak mówi reżyser Dawid Szpara, wielu aktorów udało się znaleźć dzięki castingom nagłaśnianym w RDN. – Gdyby nie radio, nie mielibyśmy głównej bohaterki – przyznaje Dawid Szpara. – Anna Gawęda z Dąbrowy właśnie dzięki audycji o poszukiwaniu statystów, epizodystów, aktorów, w ostatnim momencie zgłosiła się do nas na casting i co za tym idzie dostała główną rolę. Jak już kończyliśmy te wszystkie przesłuchania, to ja zapytałem, czy ktoś jeszcze jest i wtedy właśnie podeszła taka dziewczyna i powiedziała, że jeszcze ona – wspomina reżyser.

W najbliższą sobotę, w kinie Sokół w Dąbrowie Tarnowskiej, zaplanowano m.in. wernisaż wystawy pod hasłem Rekonstrukcja historyczna w filmie polskim z prywatnych zbiorów Przemysława Żaka i Grupy Rekonstrukcji Historycznych Othala z Rzeszowa.

– Będzie można obejrzeć mundury, broń, wyposażenie żołnierzy niemieckich, które przewijały się w takich filmach, jak “Wołyń”, w najnowszej produkcji reżysera Pasikowskiego “Kurier” i oczywiście wszystkie trzy filmy reżysera Dawida Szpary – mówi autor wystawy, Przemysław Żak. – Pozostałe smaczki muszę zostawić na samą premierę, więc serdecznie zapraszam – dodaje.

Początek spotkania związanego z prapremierą filmu w sobotę, 29 października, o 19.00.

Relacja z wydarzenia w RDN Małopolska.

Posłuchaj:
Dawid Szpara
Przemysław Żak
Dorota Kunc
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN