Pałac Młodzieży w Nowym Sączu już po generalnym remoncie [ZDJĘCIA]

27.10.2019

W sobotę odbyło się uroczyste otwarcie, które poprzedzono Mszą Święta w sądeckiej Bazylice. Następnie korowód z uczestnikami uroczystości przeszedł do wyremontowanego budynku, gdzie po przecięciu wstęgi i występie dzieci i młodzieży, można było zobaczyć nowy Pałac Młodzieży.

Pałac jest przestrzenny, jasny, pełen światła i bardzo się cieszymy, że dzieci będą miały godne warunki do nauki i rozwijania swoich pasji – tłumaczy Antoni Reszkiewicz wicedyrektorem Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu. – Zawsze mówimy, że jak coś się zaczyna to coś się musi skończyć i to jest ten koniec, którego wyczekiwaliśmy, wyglądaliśmy. Próbowaliśmy przyspieszyć pewne procedury i wreszcie mamy to co chcieliśmy czyli wyremontowana część budynku. Zostały nam dwa dość ważne elementy, czyli sala widowiskowa i sala regionalna. Liczymy, że może wkrótce ukończymy cały remont.

Pałac Młodzieży w Nowym Sączu to instytucja z długą historią i ogromnym bagażem doświadczeń kulturalno-pedagogicznych. Jest to miejsce gdzie dzieci i młodzież może rozwijać swoje pasje, zarówno w śpiewie tańca, malarstwa i wielu innych dziedzinach sztuki. Istnieje on już od ponad 60 lat.

 

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) Wiesław Krajewski - 17.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Ludomir Handzel
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN