Pamięć o Bogusławie Kaczyńskim wciąż żywa. Noworoczny koncert on-line z Krynicy już w najbliższą niedzielę

22.01.2021

W najbliższą niedzielę w Pijalni Głównej w Krynicy odbędzie się koncert noworoczny “Wielka Sława to żart”. Będzie to podtrzymanie wieloletniej tradycji, ale też upamiętnienie współtwórcy krynickich koncertowych Bogusława Kaczyńskiego.

O zasługach Bogusława Kaczyńskiego dla krynickich zdrojów i jego miejscu w historii miejscowości, wspomina Wiesław Pióro – prezes Uzdrowiska Krynica-Żegiestów.

– Jest osobą, która mocno wpisała się w budowanie właśnie tej marki krynickiego uzdrowiska, zwłaszcza kultury. Ale też nie tylko krynickiego uzdrowiska, bo przecież sławił muzykę nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie. O wielkich ludziach, którzy tworzą historię tego miejsca nie możemy zapominać.

Łukasz Lech, który poprowadzi niedzielny koncert wierzy, że pomimo utrudnień związanych z pandemią widzowie będą mogli przeżywać noworoczny koncert tak jak zawsze.

– Dzięki przekazowi internetowemu, radiowemu znów cieszyć się radością pięknych dźwięków. Okazja jest wyjątkowa, bo przecież zaczyna się nowy rok i tym koncertem chcemy kontynuować niezwykłą serię widowisk noworocznych dyrektora Mieczysława Smydy.

Właśnie Mieczysław Smyda poprowadzi Orkiestrę Zdrojową podczas niedzielnego koncertu ,,Wielka sława to żart’, który będzie transmitowany on-line z Pijalni Głównej w Krynicy od godz. 15.00.

Patronat nad wydarzeniem objął marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski.

RDN Nowy Sącz patronuje temu wydarzeniu.

Posłuchaj:
Wiesław Pióro
Łukasz Lech
Łukasz Raczkowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Aleksandra Sternik
play
Słowo za słowo(NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN