Pamiętają o Wyklętych

28.02.2019

1 i 3 marca w Zakliczynie odbędą się powiatowe obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystości organizują niemal wszystkie miasta i miejscowości regionu.

W piątek o 8.30 zainauguruje je Msza św. w intencji Ojczyzny i Żołnierzy Wyklętych w kościele parafialnym pw. św. Idziego w Zakliczynie. Potem przy mogile kpt. Jana Dubaniowskiego ps. Salwa na cmentarzu parafialnym złożone zostaną kwiaty.

O 10.00 natomiast w miejscowej szkole odbędzie się okolicznościowa akademia.

Natomiast główne powiatowe obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Zakliczynie odbędą się 3 marca – zaprasza burmistrz, Dawid Chrobak

Najpierw Bieg Tropem Wilczym, który odbywa się już w wielu miastach i miejscowościach na dwóch dystansach. 9 kilometrów spod pomnika Jana Dubaniowskiego i jego żołnierzy w Rudzie Kameralnej. To trudny odcinek po lasach przez wzgórze Mogiły do zakliczyńskiego Rynku. Drugi odcinek to symboliczne 1963 metry w okolicach Rynku w Zakliczynie. Będzie ponadto gra miejska, szczególnie dla rodzin – informuje Dawid Chrobak.

Finałem tych wydarzeń będzie 3 marca o 15.00 gala powiatowych obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w sali widowiskowo – sportowej Szkoły Podstawowej w Zakliczynie.

Będzie można posłuchać prelekcji Kajetana Rajskiego – “Żołnierze Wyklęci – obrońcy wiary chrześcijańskiej”. Ponadto w programie występ barda Lecha Makowieckiego i na zakończenie koncert “Wyśpiewać wolność”.

Wstęp jest wolny.

Posłuchaj:
Dawid Chrobak
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Łukasz Smółka
play
Słowo za słowo (NS) -Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN