Pamiętnik limanowskiego bankiera jest już dostępny dla mieszkańców regionu [ZDJĘCIA]

08.12.2017

W ramach V tomu Zeszytów Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej, wydano rękopisy Antoniego Józefa Marsa. Na blisko 300 stronach publikacji znajduje się nie tylko historia ekonomisty. Można tu wyczytać wiele informacji o całym regionie.

Z każdej praktycznie gminy jest tutaj ktoś wspomniany. Dla mnie jest to wielkie dzieło i jestem wzruszona, że coś takiego trafiło w moje ręce – podkreśla pani Grażyna Biskup ze Świdnika. – To jest książka o interesujących czasach. Można tu znaleźć informację o swoich przodkach – dodają inni uczestnicy spotkania promującego książkę.

Antoni Józef Mars nie pochodził z Limanowej, jednak stał się jej symbolem. – Dzięki temu, że przybył z zewnątrz, miał zupełnie inne podejście do przedsiębiorczości – Tomasz Jacek Lis, historyk z Uniwersytetu Kopernika . – Jego wcześniejsze doświadczenia sprawiły, że Limanowa świetnie się rozwijała na przełomie XIX i XX wieku.

To bardzo wartościowe wydawnictwo dlatego będzie dostępne w Bibliotece i Muzeum – tłumaczy Adam Dudek, prezes Banku Spółdzielczego w Limanowej. – My też będziemy dystrybuować książki do zainteresowanych.

Pamiętnik został wydany przy okazji 140-lecia powstania Banku Spółdzielczego w Limanowej.

Posłuchaj:
uczestnicy spotkania
Tomasz Jacek Lis
Adam Dudek
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Koralik
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Stach
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN