To pierwsza taka wystawa – prace uczniów i profesorów z całego kraju w jednym miejscu [ZDJĘCIA]

07.11.2018

Nagrodzone prace uczniów szkół plastycznych z całego kraju oraz profesorów malarstwa można obejrzeć na wystawie z okazji XXV Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego Jeżów 2018.

Wystawa obejmuje lata 1994 do 2018 roku. Wśród nich wyjątkowo i po raz pierwszy w dwudziestopięcioletniej historii dołączyli ze swoimi płótnami polscy profesorowie i artyści, którzy oceniali prace podczas jubileuszowej edycji jeżowskich plenerów.

– To wyjątkowe wydarzenie. Są i prace profesorów z Krakowa, Łodzi, Lublina, profesora Bajka, dr. Bałuta czy Bartnika. Duża różnorodność tych prac i jest to dobry przykład dla młodzieży, by móc się wzorować na tych wielkich nazwiskach, na ich twórczości. Prace są z ogromnym rozmachem. Można znaleźć tu dosłownie każdy z kierunków malarstwa – zachęca Renata Stadler, nauczyciel rysunku i malarstwa w Zespole Szkół Plastycznych w Tarnowie.

Wystawę XXV Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego Jeżów 2018 można oglądać jeszcze do połowy listopada w Zespole Szkół Plastycznych w Tarnowie w godz. od 8.00 do 15.00.

Wydarzenie jest współfinasowane ze środków miasta Tarnowa.

rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy - odc. 2
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo (NS) -Dariusz Chorużyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN