Pierwszy Tarnowski Zlot Niepodległościowy za nami

16.05.2018

Ratusz, Burek, Katedra, Plac Rybny i Park Strzelecki – o historii tych, a także wielu innych miejsc, usłyszała tarnowska młodzież, która w ten sposób uczciła setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

W Tarnowskim Zlocie Niepodległościowym śladami historii uczestniczyły zarówno dzieci niepełnosprawne, jak i ich zdrowi rówieśnicy ze szkół podstawowych.

To świetny sposób na integrację – mówi Barbara Bochenek ze specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. – Społeczeństwo jednak wciąż niewiele wie o osobach niepełnosprawnych. Młodzi w szczególności rzadko obracają się w gronie takich osób, więc to świetna okazja, żeby zobaczyć, że takie osoby nie “gryzą”. Poza tym widać, że fajnie nawiązują tutaj ze sobą grupy kontakt – dodaje.

Jedną z grup oprowadzał po ważnych historycznie miejscach Ryszard Nowak. – Chociażby nasz tarnowski Rynek ma bardzo dużą historię za sobą i bardzo dużo można by na ten temat opowiadać. Jest co oglądać, mamy niesamowite stare miasto, porównywalne z Krakowem – mówił historyk.

W sumie ponad 300 uczniów zwiedziło historyczny Tarnów. Zlot organizowało Koło PTTK nr 23 “Włóczykije” przy SOSW im. Eugenii Gierart w Tarnowie przy współpracy z oddziałem PTTK “Ziemi Tarnowskiej” w Tarnowie.

Posłuchaj:
Barbara Bochenek
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marcin Kiwior
play
Słowo za słowo(NS) - Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN