Pieszo z Panamy do Kanady

12.10.2020

Gościem spotkania “Na poboczu Ameryk. Pieszo z Panamy do Kanady” w ramach cyklu ZA HORYZONT DOMU CSM będą edukator filmowy Arkadiusz Winiatorski i latynoamerykanistka Ola Synowiec.

Arek Winiatorski po przejechaniu Ameryki Południowej autostopem postanowił od Panamy przemierzać świat pieszo. Przeszedł całą Amerykę Centralną przez góry, zdobywając po drodze najwyższy szczyt każdego odwiedzanego kraju. Na południu Meksyku poznał miłość swojego życia – Olę Synowiec, z którą przemierzył pieszo kolejne 7 tysięcy kilometrów, aż do Kanady. Razem zmierzyli się z własnymi słabościami, niebezpieczeństwami drogi, pustyniami, mrozami, ruchliwymi metropoliami i sięgającymi 3000 metrów przewyższeniami.

Spędzali noce w miejscowościach, gdzie nikt się nie zatrzymuje. Słuchali historii życia zwykłych ludzi, bo to właśnie oni byli najważniejsi w tej podróży. Rozmawiali z rolnikami na polach, protestującymi blokującymi drogi i migrantami przemierzającymi tę samą trasę co oni. Poznawali to, co zwykle w podróży rozmazuje się za szybami pędzących samochodów. To, co na poboczu Ameryk.

Spotkanie odbędzie się 14 października 2020 r. godz. 19.00 Centrum Sztuki Mościce.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo (NS) - Józef Tobiasz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN