PISF nominuje Łukasza Maciejewskiego

07.09.2018

Znany, tarnowski, krytyk filmowy i teatralny Łukasz Maciejewski nominowany do ‘Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej”.

Otrzymał on aż dwie nominacje. Jedną za książkę ‘Aktorki. Odkrycia’ w kategorii: ‘Najlepsza książka o tematyce filmowej”. To zapis osiemnastu rozmów, jakie autor przeprowadził z czołowymi gwiazdami polskiego teatru, kina i telewizji.

Nominację otrzymał również Przegląd Kino na Granicy w Cieszynie, w kategorii ‘Promocja polskiego kina za granicą”. Maciejewski jest dyrektorem artystycznym tego wydarzenia. W tym roku na festiwalu w Cieszynie pokazano 190 filmów, Cieszyn odwiedziło ponad 400 gości, w tym 130 artystów, sprzedano 25 tysięcy biletów.

Uroczysta gala wręczenia nagród tegorocznym laureatom odbędzie się w trakcie trwania 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Dodajmy, że Łukasz Maciejewski po raz kolejny został nominowany do tej nagrody. Kilka lat temu otrzymał nominację w kategorii ‘najlepszy krytyk filmowy roku”.

Łukasz Maciejewski pochodzi z Tarnowa, tu ukończył I Liceum Ogólnokształcące, potem studia na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jest wykładowcą wyższych uczelni m.in. słynnej, łódzkiej filmówki, współpracuje z czołowymi mediami kulturalnymi w kraju.

Aneta Mleczko, fot. by Patryk Kołodziej [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], from Wikimedia Commons
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Magdalena Marszałek
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Gąsienica
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN