Poeci amatorzy pisali o Sądecczyźnie

10.01.2021

Teraz ich wiersze można znaleźć w książce wydanej przez Centrum Kultury i Promocji w Gminie Łososina Dolna. Almanach ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego ‘O złotą gałązkę jabłoni’ jest zwieńczeniem dwóch edycji tego konkursu.

Właśnie w tej książce mamy możliwość odkrywać piękno naszej gminy, piękno Pogórza Rożnowskiego, Beskidu Wyspowego przez poezję. W tej książce możemy zobaczyć różne odniesienia i spostrzeżenia dotyczące naszego regionu. Jest mocny akcent na sadowniczy aspekt. Myślę, że będzie to bliskie mieszkańcom Sądecczyzny  – mówi Monika Sowa – dyrektor CKiP.

Zainteresowanie konkursem było bardzo duże. Ostatecznie do publikacji trafiło tylko kilkanaście wierszy, a autorami są m.in Kazimiera Janczy z Rąbkowej czy Krystyna Dulak Kulej z Piwnicznej Zdroju.

Ja jestem niesamowicie dumna i wzruszona tym, że mam w dłoniach ten almanach, ponieważ jest to spełnienie mojego marzenia i pomysłu – mówi inicjatorka akcji Irena Pławiak.

W almanachu znalazło się kilkanaście wierszy i zdjęcia Sądecczyzny autorstwa Kingi Filipowskiej i Mateusza Pławeckiego. Każdy, kto chciałby przeczytać książkę, może ją znaleźć w Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna.

Posłuchaj:
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - bp Leszek Leszkiewicz
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN