Pomimo pandemii aktywnie działają on-line

17.12.2020

Trzy małopolskie instytucje kultury: Centrum Sztuki Mościce, Filharmonia Krakowska i MCK Sokół, które we wrześniu podpisały porozumienie o współpracy, teraz prowadzą działalność głównie w Internecie.

Organizujemy wspólnie wydarzenia: widowiska, koncerty, a także edukację kulturalną – mówi dyrektor CSM Anna Chmura. – Przede wszystkim ważnym elementem jest ta wymiana doświadczeń, szczególnie w tym czasie, kiedy te instytucje działają w takich bardzo ograniczonych zakresach. W ramach tego porozumienia dotąd odbyły się na przykład dwa koncerty w Filharmonii Krakowskiej. Jeden jeszcze udało się zorganizować z udziałem publiczności, drugi był już w wersji on-line. Zaplanowaliśmy koncert Zespołu Pieśni i Tańca Świerczkowiacy w Krakowie i w nowym Sączu, ale z racji obostrzeń musieliśmy je przełożyć.

Centrum Sztuki Mościce już dziś zaprasza na dwa koncerty świąteczne.

– Pierwszy koncert już 21 grudnia, jest to taki specjalny koncert świąteczny, przygotowany przez Piotra Kitę i jego zespół. To będą kolędy i piosenki świąteczne. Natomiast 25 grudnia zaprosimy do wspólnego kolędowania udostępniając koncert kolęd i pastorałek Zespołu Pieśni i Tańca Świerczkowiacy, oczywiście wszystko w wersji on-line. Pomimo zamknięcia instytucji chcemy ten klimat świąteczny trochę poczuć – mówi Anna Chmura, dyrektor placówki.

3 stycznia 2021 roku natomiast Koncert Noworoczny muzyków Filharmonii Krakowskiej online z programem operowo – straussowskim.

W okresie ferii zimowych CSM proponuje warsztaty tematyczne dla młodszych i starszych grup wiekowych. Jeszcze trwają zapisy.

Z kolei od 4 stycznia ruszają ponownie zajęcia w ramach działającego w CSM Artystycznego Laboratorium MiniLab.

Więcej informacji na stronie internetowej Centrum Sztuki Mościce.

Posłuchaj:
Anna Chmura
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo (NS) - Józef Tobiasz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN