Pomóżmy trójce dzieci – już w sobotę kolejna Mania Pomagania!

10.07.2018

Tu nie będzie liczyć się tylko dobra zabawa przy muzyce, ale przede wszystkim bezinteresowna pomoc. W najbliższą sobotę finał tegorocznej edycji Manii Pomagania. Na stadionie sportowym w Koszycach Małych zagrają zespoły InoRos oraz KOMBII.

Już po raz szósty datki będą zbierane na rzecz ciężko chorych dzieci z gminy Tarnów. Tym razem będziemy grać dla Weroniki, Julii i Alexa.

Weronika ma 10 lat. Urodziła się z zespołem Downa i z wadą serca. – Od dziecka rehabilitowana. Ma opiekę psychologa, logopedy i pedagoga. Wyjeżdżamy na turnusy rehabilitacyjne i to jej bardzo pomaga. Weronika ma dużo zabiegów, jest ćwiczona. Wtedy widać, że dziecko się rozwija – mówi pani Lucyna, mama dziewczynki.

Julka od najmłodszych lat swojego życia jest rehabilitowana. Po urodzeniu wykryto u niej wady środkowego układu nerwowego. – Podczas szczegółowej diagnostyki wyszły różne inne wady. Wada genetyczna, wada słuchu. Staramy się wspomóc rozwój naszego dziecka, by postawiło w końcu pierwsze kroki. Jest to możliwe, dlatego często wyjeżdżamy na turnusy rehabilitacyjne, które bardzo wspomagają jej rozwój. Julka jest dzieckiem bardzo wesołym, szczególnie lubi muzykę. Gdy dużo słuchamy muzyki uśmiech bardzo często się pojawia – mówi pan Jarek, tata sześciolatki.

Najmłodszy z trójki dzieci jest Alex. – Moje dziecko cierpi na autyzm, który wykryto u niego dopiero po kilku latach razem z całościowym zaburzeniem rozwoju – tłumaczy pan Albert, tata chłopca. – Nie można mówić o rehabilitacji dziecka z autyzmem bez pomocy zwykłych ludzi, zwykłych dzieci. Dlatego zalecany jest kontakt takiego dziecka z dziećmi rozumiejącymi się prawidłowo, tylko po to, żeby Alex umiał po swojemu podpatrywać wzorcowe zachowania takich dzieciaków – dodaje ojciec.

Manię Pomagania organizują wspólnie gmina Tarnów i Radio RDN Małopolska

Początek już w najbliższą sobotę o godzinie 16.

Imprezę poprzedzi m.in. wspólne oglądanie meczu mistrzostw świata w piłce nożnej oraz mecz piłkarski radiowcy kontra samorządowcy.

Posłuchaj:
Pani Lucyna
Pan Jarek
Pan Albert
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo (NS) - Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN