Poszukiwane dawne fotografie z Mościc

07.04.2021

Zbliża się 91. rocznica powstania Mościc jako dzielnicy Tarnowa. W związku z tym Centrum Sztuki Mościce prosi tarnowian, zwłaszcza mieszkańców Mościc, aby poszukali w domowych archiwach zdjęć będących zapisem historii dzielnicy, jej życia codziennego, ważnych wydarzeń oraz podzielili się swoimi wspomnieniami.

Obchody jubileuszu dzielnicy planowane są na 27 czerwca bieżącego roku, kiedy to zaprezentowana zostanie plenerowa wystawa zdjęć.

Mile widziane będą też fotografie ukazujące nieistniejące już miejsca, detale, place budowy, drobne zdarzenia dnia codziennego, zajęcia i zabawy mieszkańców, zarówno dorosłych, jak i dzieci.

W tej sprawie kontaktować się można pod numerem telefonu: 14 633 46 15 lub 14 633 46 21 lub poprzez maila na adres: edukacja@csm.tarnow.pl albo też opisując swoje wspomnienia w specjalnym formularzu, do którego link znajdziemy na stronie miasta w zakładce Aktualności – Kultura. Szczegółowe informacje można znaleźć również na stronie CSM: www.csm.tarnow.pl

Fotografie znajdą się docelowo na wystawie plenerowej oraz w formie publikacji, wspomnienia zaś zostaną wydane w książce.

Wydawca, Maria Polaczek, fot.csm.tarnow.pl
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marek Karaś
play
Słowo za słowo (NS) - Tadeusz Frączek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN