Powiatowy konkurs wiedzy o Józefie Piłsudskim po raz siódmy

18.02.2021

Tradycyjnie konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu tarnowskiego, jego formuła w tym roku jest jednak dostosowana do warunków pandemicznych – będzie mieć formę hybrydową.

Jego organizatorem jest Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Józefa Piłsudskiego w Tarnowie. W tym roku tematem jest “Życie i czyny Marszałka Józefa Piłsudskiego”.

Konkurs odbywa się w rożnych kategoriach. Zarówno uczniowie szkół podstawowych jak i ponadpodstawowych mogą wziąć udział w konkursie recytatorskim, plastycznym, przygotować prezentację multimedialną, rozwiązywać test wiedzy i przygotować pracę literacką. Prace można składać mailowo albo przesyłać na adres szkoły. W związku z licznymi zapytaniami, prace konkursowe i zgłoszenia będziemy przyjmować do 26 lutego – mówi Anna Pojedyniec, nauczycielka w ZSEG w Tarnowie.

Gala wręczenia nagród została zaplanowana na 15 marca. Będzie połączona z wykładem Michała Masłowskiego, naczelnika Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Krakowie.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej ZSEG w Tarnowie.

Konkurs odbywa się pod patronatem m.in. Małopolskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Tarnowa, Instytut Pamięci Narodowej i Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło radio RDN Małopolska.

Posłuchaj:
Anna Pojedyniec
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Skruch
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN