Propozycje kulturalne – 02.08.2018

02.08.2018

W Tarnowie od dziś bluesowo. Już po raz trzynasty Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na letnie spotkania z bluesem “Był Sobie Blues”, których pomysłodawcą i szefem artystycznym jest tarnowski muzyk Wojtek Klich.

Formuła imprez będzie podobna, jak dotychczas – w czwartki koncerty kameralne pt. “Sam na sam z bluesem”, które poprzedzone zostaną wydarzeniem pn. “Cool Blues”, czyli spotkaniami artystów z osobami niepełnosprawnymi.

W piątki natomiast, na scenie amfiteatralnej będzie już nieco głośniej i bardziej energetycznie. Wystąpią m.in. Maciej Maleńczuk, Jerzy Styczyński czy Kajetan Drozd. Początek już dziś o 18.30 – w tarnowskim amfiteatrze. Wystąpi m.in. Marek Motyka. Spotkania z bluesem potrwają do 24 sierpnia.

Galeria Bema20 w Tarnowie i Stowarzyszenie Podaruj Dzieciom Promyk Słońca przygotowują wernisaż wystawy “Sztuka Talentu”, której tematem będą ilustracje modowe Kornelii Dębosz.

Artystka współpracuje między innymi koncernami z Nowego Jorku i z Paryża. Jej ilustrację można zobaczyć na między innymi na wystawach sklepowych, torbach zakupowych, notesach, czekoladkach.

Wernisaż wystawy, odbędzie się w piątek, o godzinie 18-tej, w galerii mieszczącej się w Tarnowie przy ulicy gen. Józefa Bema 20.

Wystawę będzie można oglądać do 4 września od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 17.00.

W niedzielę pasjonaci dwóch kółek spotkają się w Tarnowie na Wielkim Święcie Rowerzystów, gdzie w ramach projektu “Małopolska Tour”, na błoniach przy ul. Romanowicza odbędzie się plenerowa impreza połączona z rajdem rowerowym.

W Tarnowie, oprócz rajdu, czeka na wszystkich wiele atrakcji! Z myślą zarówno o kolarzach – amatorach, jak i zawodowcach, przygotowano m.in. pokazy rowerowe, piknik rowerowy, zawody sportowe oraz zabawy dla najmłodszych.

Na zakończenie całego wydarzenia zgrają zespoły Łąki Łan oraz O.S.T.R.

Uczestnicy będą mogli zapisywać się do rajdu od 10-11.45. Dostępne będą cztery trasy wyścigu.

Obok licznych atrakcji dla dorosłych, nie zabraknie także tych dla najmłodszych. Od godziny 14.00 będą przyjmowane zgłoszenia do rozpoczynających się o godzinie 15.00 zawodów dla najmłodszych.

W niedzielę, 5 sierpnia rozpocznie się trzeci już Międzynarodowy Festiwal i Kurs Mistrzowski Ambasador Tarnowa Maestro Krystian Tkaczewski i jego goście.

Zainauguruje go rozpoczynający się o godz. 18 w Sali Lustrzanej koncert “Estrada Młodych”. Oprócz wykładowców: Krystiana Tkaczewskiego i Hironao Suzuki z Japonii wystąpi w nim laureat pierwszej nagrody Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Tarnowie, Robert Maciejowski. W programie koncertu znajdą się utwory: Fryderyka Chopina, Ignacego Jana Paderewskiego, Jana Sebastiana Bacha, Ferenca Liszta, Ferruccio Busoniego, Siergieja Prokofiewa i Siergieja Rachmaninowa.

W ramach festiwalu organizowany jest kurs mistrzowski dla adeptów pianistyki. W tym roku udział w nim weźmie dwudziestu jeden młodych artystów z dziewięciu krajów.

Kurs odbywał będzie się w Zespole Szkół Muzycznych w Tarnowie, a jego uczestnicy zaprezentują się podczas koncertów w Pałacu Młodzieży (10 sierpnia, godz. 17.00) oraz w Sali Lustrzanej (11 sierpnia, godz. 17.00 i 19 sierpnia, godz. 17.00). Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.

Nie wiesz jak zagospodarować dziecku ostatni miesiąc wakacji? Stowarzyszenie Ad Maximam w Tarnowie ma propozycję.

Ruszyły zapisy na etnograficzną półkolonię, która rozpocznie się w poniedziałek, 6 sierpnia, przy Kościele św. Maksymiliana w Tarnowie.

To propozycja dla dzieci od 7 do 13 roku życia – mówi organizator, Elwira Węgrzyn Bryndal.

Koszt półkolonii to sto złotych. Zajęcia będą się odbywać przy ul. Urszulańskiej 8 w Tarnowie.

Zapisy pod numerem telefonu 692 689 697. Na czwartek planowane jest spotkanie organizacyjne.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Gil
play
Słowo za słowo (NS) - Andrzej Gut-Mostowy
play
Słowo za słowo (NS) - Adam Konicki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN